علم نوین پزشکی

دانش روز

بوسو از ورزش‌های جدید باشگاه‌هاست كه می‌توانید آن را برای تحرك بیشتر و كالری‌سوزی انتخاب كنید

این ورزش برای چه كسانی مناسب است؟

اگر جزو افرادی هستید كه می‌خواهند عضلات‌شان را تقویت كنند و به تعادل و انعطاف‌پذیری برسند، این ورزش شما را به نتیجه دلخواه‌تان می‌رساند. هنگامی كه روی توپ می‌ایستید و حركات را انجام می‌دهید مدام در حال تكان خوردن هستید. این حالت سبب انقباض عضلات و افزایش تعادل بدن شده و در نتیجه بدن به سمت كالری‌سوزی هدایت می‌شود. درواقع هنگام ورزش با این توپ بیشتر عضلات بدن درگیر تمرینات می‌شوند و همین موضوع به شما كمك می‌كند در مدت زمان كوتاه‌تری كالری بیشتری بسوزانید.

 از این رو تمرینات با توپ بوسو برای افرادی كه می‌خواهند به اندام متناسب و وزن دلخواه‌شان برسند هم مفید است. علاوه بر این می‌توانید بوسو را به تنهایی در كنار ورزش‌هایی مانند TRX و بدنسازی هم انجام دهید.

چند نكته در مورد انجام تمرینات با توپ بوسو

- توجه داشته باشید حتما قبل از تمرین با توپ بوسو بدن‌تان را گرم كنید؛ مثلا می‌توانید بدن‌تان را با ورزش‌های هوازی (مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، دویدن و...) گرم كنید.

- اگر با ورزش میانه خوبی ندارید و به‌تازگی می‌خواهید تمرینات بوسو را شروع كنید حتما از یك مربی كمك بگیرید و از حركات بسیار ساده شروع كنید چون تمریناتی كه با توپ بوسو انجام می‌شوند حالت تعادلی دارند و بهتر است بدن تا حدودی از آمادگی جسمانی مناسبی برخوردار باشد.

- در صورتی‌كه هدف شما این است كه به كمك بوسو به چربی‌سوزی برسید، حتما بعد از انجام تمرینات 20 تا 25 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید.

- ضمن انجام تمرینات به دم و بازدم‌تان توجه داشته باشید و نوشیدن آب كافی را فراموش نكنید.

 - برای كاهش وزن نسبت به میزان كالری مصرفی حساس‌تر باشید و مصرف قند‌های ساده و چربی‌های مضر را كاهش دهید تا به نتیجه مناسب برسید.

- تمرینات بوسو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و می‌توانید طیف وسیعی از حركات را با توجه به وضعیت جسمانی، هدف از ورزش و البته توصیه‌های مربی دنبال كنید. با این وجود برای اینكه تمرینات در چربی‌سوزی و كاهش وزن تاثیر بیشتری داشته باشند، بهتر است هر حركت را در سه ست 20تایی انجام دهید. در صورتی‌كه می‌خواهید با كمك بوسو بدن‌تان را فرم دهید، توصیه می‌شود هر تمرین را در سه ست 10 تا 15 تایی به پایان برسانید. اگر هم هدف شما این است كه با بوسو بدن‌تان انعطاف‌پذیر‌تر شود و حركات تعادلی را بهتر انجام دهید، مدت زمان انجام هر حركت را به‌تدریج بیشتر کنید.

قیمت توپ‌های بوسو

با این تفاسیر اگر از این ورزش جدید و متنوع خوش‌تان آمده و دوست دارید در خانه در كنار تردمیل و دوچرخه ثابت یا به عنوان یك وسیله ورزشی مستقل توپ نصفه نیمه‌ای هم داشته باشید شاید در مورد قیمت این توپ‌ها كنجكاو باشید. قیمت این توپ‌ها از 450 هزار تومان شروع می‌شود كه شاید كمی گران به نظر برسد. از این رو قبل از خرید ابتدا این ورزش را در باشگاه‌های ورزشی امتحان كنید و اگر آن را از هر لحاظ پسندیدید و انجام تمرینات با آن برای‌تان میسر بود، نسبت به خرید این توپ‌ها اقدام كنید. از این توپ در كلاس‌های بدنسازی، ایروبیك و TRX هم به عنوان مكمل استفاده می‌شود.

شكم ایستاده

چربی‌سوزی با  بوسو


ابتدا جلوی بوسو می‌ایستیم، دست‌ها را از آرنج خم می‌كنیم و به صورت عمودی جلوی صورت قرار می‌دهیم. پای راست خود را روی آن قرار داده و پای چپ را بالا می‌آوریم. دست‌ها را به سمت پاها نزدیك و شكم را منقبض می‌كنیم. بعد از اتمام یك سمت، طرف دیگر را با پای مخالف انجام می‌دهیم.


  
 پلانك همراه جمع كردن

چربی‌سوزی با  بوسو


دست‌های خود را به صورت عمود بر بدن روی توپ بوسو قرار داده و پاهای‌تان را كاملا صاف كرده در یك خط قرار دهید. شكم‌تان را سفت كرده و بعد پاها را یكی در میان از روی زمین بلند كرده به سمت شكم جمع كنید. می‌توانید این حركت را با سرعت هم انجام دهید تا ضمن بالا رفتن ضربان قلب، كالری‌سوزی بیشتر شود.

چربی‌سوزی با  بوسو

امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 29
برچسب ها : در رابطه با ورزش نوپای بوسو,
+ نوشته شده در جمعه 21 مهر 1396ساعت 7:37 توسط مهناز |

تبلیغات متنی
بک لینک ارزان
تبادل لینک رایگان
تبادل لینک رایگان